Opłata miejscowa

Co to takiego opłata miejscowa i dlaczego jest ona pobierana od turystów?

Opłata miejscowa (potocznie: opłata klimatyczna) jest to opłata lokalna pobierana na podstawie przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych od osób fizycznych przebywających czasowo w celach wypoczynkowych, turystycznych lub szkoleniowych:

  1. w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach;
  2. w miejscowościach znajdujących się na obszarach, którym nadano status obszaru ochrony uzdrowiskowej na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (Dz. U. Nr 167, poz. 1399 ze zm.)

- za każdy dzień pobytu w takich miejscowościach.

Opłąta miejscowa

Opłatę miejscową pobiera się od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowościach: Jarosławiec, Jezierzany, Łącko, Nacmierz i Rusinowo.

Uchwałą Nr LXIX/604/23 Rady Gminy Postomino z dnia 8 listopada 2023 r. w sprawie określenia stawek opłaty miejscowej oraz zasad jej poboru ustalono stawkę opłaty miejscowej w 2024 r. w wysokości 3,20 złza każdą rozpoczętą dobę pobytu od osoby.

oplata miejscowa 2020 jarosławiec

Nowy rok, nowe opłaty... Wszystkie płatności w 2020 roku idą w górę. Nie zabrakło również podwyżki w opłacie miejscowej w gminie Postomino, do której należy nadmorska miejscowość - Jarosławiec. Pod koniec października 2019 r. pojawiła się uchwała zmieniająca stawkę tzw. klimatycznego na rok 2020. Treść uchwały można znaleźć poniżej.

oplata miejscowa

Pod koniec października 2017 roku na sesji Rady Gminy Postomino został uchwalony dokument ustanawiający nową stawkę opłaty miejscowej. Dokument oznaczony numerem XXXVI/359/17 i zatytułowany "Uchwała... zmieniająca Uchwałę Nr XI/112/15 Rady Gminy Postomino w sprawie określenia opłaty miejscowej oraz zasad jej poboru" obowiązuje od stycznia 2018 roku.

oplata miejscowa

Opłata miejscowa (tzw. klimatyczne) to interesujący temat dla każdego turysty jak i dla osób prowadzących usługi turystyczne w nadmorskiej miejscowości. Czy już szukałeś uchwały określającej stawkę opłaty miejscowej na rok 2017 dla Jarosławca? Nawet jeśli trafiłeś na Biuletyn Informacji Publicznej naszej gminy Postomino to takiej uchwały nie znalazłeś, prawda?

oplata-klimatyczna-2016

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla turystów przybywających do Jarosławca w 2016 r. Otóż na ostatniej sesji Rady Gminy Postomino została uchwalona nowa uchwała ustalająca stawkę opłaty miejscowej (tzw. opłaty klimatycznej). Na 2016 rok ustalono obniżkę tej opłaty.

oplata-miejscowa-klimatyczneKoniec roku kalendarzowego kojarzy się z uchwaleniem nowych uchwał podatkowych przez Radę Gminy. Tak i tym razem się stało. Na sesji Rady Gminy, która miała miejsce 24 października, zostały zmienione stawki podatkowe na rok 2015. 

Opłata miejscowa 2014Minął kolejny rok kalendarzowy i zbliża się nowy sezon turystyczny. Jak co roku każdy turysta jak i prowadzący usługi turystyczne zastanawiają się nad opłatą miejscową na bieżący rok (tzw. klimatyczne). Ile ona wynosi w tym roku? O ile wzrosła ta opłata w 2014 roku?

monety polskieW 2012 roku Rada Gminy Postomino uchwaliła stawkę opłaty miejscowej za każdy dzień pobytu w wysokości 2,15 zł na rok 2013

Poniżej załączamy treść uchwały Rady Gminy Postomino z dnia 22 listopada 2012 r. zmieniająca uchwałę nr XIV/124/11 w sprawie określenia opłaty miejscowej oraz zasad jej poboru (na rok 2013).

monety polskieW 2011 roku Rada Gminy Postomino uchwaliła stawkę opłaty miejscowej za każdy dzień pobytu w wysokości 2,05 zł na rok 2012

Poniżej załączamy treść uchwały Rady Gminy Postomino z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie określenia opłaty miejscowej oraz zasad jej poboru (na rok 2012).

 

monety polskie
Co to takiego opłata miejscowa i dlaczego jest ona pobierana od turystów?

Opłata miejscowa (potocznie: opłata klimatyczna) jest to opłata lokalna pobierana na podstawie przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych od osób fizycznych przebywających czasowo w celach wypoczynkowych, turystycznych lub szkoleniowych:

 

W 2010 roku Rada Gminy Postomino uchwaliła stawkę opłaty miejscowej za każdy dzień pobytu w wysokości 1,95 zł na rok 2011

Poniżej załączamy treść uchwały Rady Gminy Postomino z dnia 28 października 2010 r. w sprawie określenia opłaty miejscowej oraz zasad jej poboru (na rok 2011).

 

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

[email protected]

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine