Aktualności
Jubileuszowo podczas Prezentacji Kapel Ludowych „Na Folkową Nutę”
- Szczegóły
- Aktualności
24 sierpnia już po raz dziewiąty odbyła się Prezentacja Kapel Ludowych „Na Folkową Nutę”. O godzinie 15:00 w Jarosławcu zrobiło się gwarnie i kolorowo. Przegląd rozpoczęto wspólnym zdjęciem pod pomnikiem Rybaka, następnie barwny, rozśpiewany korowód zaproszonych zespołów dokonał przemarszu na miejsce prezentacji, w okolice letniej sceny przy Punkcie Informacji Turystycznej.
W tym roku uroczyście uświetniono jubileusz 30-lecia Kapeli Ludowej „Pieńkowianie”. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wójt Janusz Bojkowski, który nie szczędził pochwał naszym Jubilatom, dziękował za wspaniałą promocję Gminy Postomino nie tylko w kraju, ale także za granicą. W dowód wdzięczności i uznania wspólnie z Dyrektorem Centrum Kultury i Sportu Markiem Leśniewskim wręczyli symboliczne grawertony i nagrody każdemu członkowi zespołu, jak również osobom, które we wcześniejszych latach śpiewały w kapeli. Nie zabrakło gratulacji oraz podziwu zaprzyjaźnionych z „Pieńkowianami” zespołów. Kolejno delegacje zaproszonych gości uroczyście, często w sposób żartobliwy, składały życzenia i prezenty na ręce Jubilatów. Wójt Janusz Bojkowski wraz z kierownikiem Kapeli „Pieńkowianie” Longinem Mieczkowskim dokonali symbolicznego przekrojenia okolicznościowego tortu, a wszyscy zgromadzeni zaśpiewali gromkie „Sto lat”.
Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się gospodarze, następnie zaś zaproszone zespoły:
- „Ostrowianie” z Ostrowca,
- „Pomorzanki” z Czarnego,
- „Manowskie Malwy” z Manowa,
- „Pieszczanki” z Pieszcza,
- „Popowianie z Popowa”,
- „Dobrowianki” z Tychowa,
- „Jarzębiny” z Jelenia,
- „Radość” z Tychowa,
- „Sławnianki” ze Sławna,
- „Wrzosy” z Warszkowa.
Występy przeplatane były konkursami „na ludowo”. Jednym z nich był konkurs pod nazwą „Zielone Jabłuszko”, a drugi „Dmuchanie balonu”. Zwycięzcy każdego z nich otrzymali statuetkę Jarosławieckiego Rybaka, a uczestnicy płytę Kapeli Ludowej „Pieńkowianie” wydaną specjalnie na okoliczność 30-lecia istnienia zespołu.
Dźwięki muzyki folklorystycznej zgromadziły liczną publiczność, która bawiła się wspólnie z kapelami tańcząc w rytm ludowego grania. Na zakończenie na scenę zaproszeni zostali jedynie instrumentaliści zespołów, którzy wspólnie zagrali znany utwór „Żono moja”. Nad całością imprezy czuwała prowadząca konferansjerkę Maria Lech- Szajner – specjalista Centrum Kultury i Sportu w Postominie.